пʼятниця, 17 травня 2024 р.

 

             Консультація для батьків на тему:

             «Традиції родинні єднають покоління»

       

           Особиста сила людини безпосередньо залежить від сили її роду. До свого коріння українці  ставляться з великою  повагою. Справжня сім'я робить людину більш згуртованою, душевною, стійкою до різних соціальних негараздів. Щоб сім'я була дійсно родиною, а не просто зібранням родичів, необхідні сімейні традиції.

          Поєднання слів «сім’я» і «традиція» вже само по собі є багатозначним. Ці два поняття настільки тісно пов’язані, що уявити їх разом не складає труднощів. У перекладі з латинської «традиція» означає процес передачі спадщини від одного покоління до іншого. А коли ми говоримо про сімейні традиції, на думку відразу приходить стіл з пирогами і пишне гуляння, в якому беруть участь як немовлята, так і прикрашені сивиною бабусі. Бути  впевненим у житті може тільки той, хто пам’ятає і шанує своїх пращурів та їхні традиції.

          Традиції заслуговують на окрему розмову особливо в сімейному контексті.

          До сімейних традицій можна віднести сповідування певної релігії, здоровий спосіб життя, суворе дотримання норм моралі. І все-таки «справжня» сімейна традиція — це щось унікальне, особливе, «ексклюзивне», притаманне лише конкретній спільноті. Це можуть бути геть прості й майже невловимі речі: ритм життя, особливості побуту, розпорядок дня, тональність спілкування, нюанси взаємовідносин. Чи якісь прості, звичні дії, прості зворушливі знаки уваги, милі дрібнички, які повторюються з дня у день і зберігаються роками. Поцілунок у щоку на прощання та по поверненні, прощальний жест у вікні, прогулянка перед сном, вечірня казка, сімейні читання, спільні прибирання чи суботня зустріч із друзями — все це регламентує життя, створює саме той сімейний затишок, якого всі так прагнуть і до якого мріють повертатися після розлуки.

           Звичний устрій життя перетворює сім’ю на острівець безпеки й надійності в цьому бурхливому, часом жорстокому і непередбачуваному світі.

           Сімейні традиції роблять сім’ю дружною, родинні зв’язки стають міцнішими і переважає взаєморозуміння, значно зменшується кількість сварок. Якщо шанують статути сім’ї, результатом буде:

а) діти будуть прислухатися до думки батьків;

б) батьки в свою чергу проявляють більше розуміння до труднощів дітей і знаходять оптимальний варіант їх вирішення. Життєвий досвід передається від покоління до покоління не для того, що б показати свої досягнення.


Перелік того, що можна віднести до сімейних традицій, може бути нескінченним. Однак, їх умовно можна розділити на загальні, які притаманні багатьом людям в різних варіаціях, і абсолютно унікальні.

 Сімейна рада - це величезна підтримка для всієї родини і місце для діалогу. Тут можливе обговорення  різних питань і нестандартних рішень. Потрібно лише бути позитивно налаштованими і йти назустріч один одному.

 Спільні подорожі. Якщо дозволяють обставини, багато хто проводить відпустку всі разом, по можливості вирушаючи на море або в інше місто. А є ті, які вважають за краще щорічні виїзди на дачу влітку, де відпочинок на природі поєднується з трудовими обов'язками. Будь-яка така поїздка приносить багато позитиву кожному її учаснику, вона зміцнює відносини.

 Сімейна фотосесія є відображенням вічних сімейних цінностей: домашнього затишку, безмірного сімейного щастя, теплих взаємин рідних людей. Практично в будь-якій сім'ї на поличці шафи зберігаються фотоальбоми з сімейними знімками, на яких відображені найбільш важливі й зворушливі моменти життя. Фотоальбоми із задоволенням розглядають гості, родичі і друзі, та й кожен з членів сім'ї, включаючи старших дітей, із задоволенням час від часу гортає сторінки, згадуючи кращі пережиті моменти. Нерідко сімейні фотографії в красивих рамках прикрашають стіни будинку, їх використовують в якості заставки для робочого столу комп'ютера.

Спільні ігри. У вік комп'ютерів, телевізорів і нескінченного числа розваг, зайняти дитину дуже просто. Однак найтеплішими спогадами з дитинства будуть саме ті, коли малюк грав разом з батьками. Це можуть бути настільні ігри або активний відпочинок на природі, головне, щоб у грі брали участь усі близькі.

 

Поцілунки і обійми. Психологи стверджують - щоб відчувати себе щасливим потрібно мінімум вісім обіймів в день. А дітям потрібно ще більше. Так що обіймайте малюків з будь-якого приводу. А поцілунок на ніч стане прекрасним завершенням дня і для дитини, і для батьків.

Сімейний вихід у світ. Проста, але дуже приємна сімейна традиція - раз на місяць (а краще - у вихідні) вибиратися в кінотеатр на багатообіцяючу новинку, в Макдональдс на «свято живота», за місто - на водну, кінну або пішу прогулянку. Не має особливого значення - чи ви будете збирати червоні листя в парку або знімати «красоти» з колеса огляду, головне - провести час у сімейному колі і зарядитися свіжими враженнями і позитивом.

Спільний шопінг. Сімейні подорожі по супермаркетам та іншим магазинам міста - відмінний спосіб підняти собі настрій та навчити молодших дітлахів науці економії, рахунку, правильному вибору речей і корисних продуктів.

 Читання казки на ніч і спів колискових малюкам. Вечірнє читання не тільки розвиває фантазію дитини, а й налаштовує його на спокійний лад, доречний перед сном, а голос матері завжди заспокоює і заколисує.

 Вечір у колі сім'ї. Відмінна традиція - хоча б раз на тиждень забувати про свої справи і влаштовувати веселі посиденьки на дивані всією сім'єю. Неважливо - турнір з шахів, конкурс на збирання пазлів, будівництво намету з ковдр посеред кімнати з наступним вечором цікавих  історій при світлі ліхтарика - аби всім було весело, цікаво і смачно.

Традиції є сімейними цінностями. Звичаї об’єднують покоління і зберігають історію  ваших предків. Традиції трохи змінюються залежно від часу і навколишнього суспільства. Молоді сім’ї будують нові традиції на фундаменті переданих їм традицій від їх сімей. Сімейні свята дуже добре впливають на сімейні стосунки між батьками і дітьми особливо. Намагайтеся збирати ваших рідних і близьких для приємного проведення часу.

          Сімейні традиції слугують своєрідним оберегом, допомагають виживати, особливо в періоди потрясінь, катаклізмів, економічних криз, вимушених переїздів… Навіть видозмінюючись, можливо, стаючи трохи скромнішими і раціональнішими, вони все одно захищають сімейний човен від штормів та негоди. Коли сьогодення складне, а майбутнє непевне, традиції сприяють сімейному порозумінню, впевненості, що в найскрутнішу хвилину рідні будуть поруч. Спільні традиції об’єднують родину в одну непереможну спільноту, яка здатна захистити кожного її члена від будь-яких негараздів…

          Не   турбуйтесь, якщо у вашій родині ще мало традицій. Чудово те, що ви можете започаткувати їх у будь-який час, у будь-якому місці, і ваші набуті традиції будуть мати позитивний вплив на членів сім'ї, незалежно від того, скільки їм років.

          Нехай у кожній родині панує щастя, любов, розуміння, злагода, сімейне тепло та затишок!


Немає коментарів:

Дописати коментар

  « Експрес-допомога: знижуємо напруження та долаємо тривогу в умовах невизначеності» Мета консультації :  - Надати практичні рекомендації...